W majowym numerze magazynu „Wiedza i Życie” na stronie drugiej ukazał się krótki tekst „Czy dieta wegańska szkodzi zdrowiu?”. Tekst z cyklu „Obalamy mity medyczne” przygotowany był we współpracy z portalem pogromcymitowmedycznych.pl
Podsumowanie obecnych na polskim rynku preparatów z witaminą D2. Dane dotyczące producentów, ceny, ilości i formy preparatu w opakowaniu. Krótkie info o różnicy pomiędzy wegańską witaminą D2 a zwykle niewegańską D3.
Co jakiś czas dowiadujemy się, że ktoś znany – tzw. celebryta lub celebrytka, osoba powszechnie znana – rozważa przejście na weganizm lub została weganinem lub weganką. Co z tego wynika?
Mamy dziś wystarczające dowody na to, że prawidłowy rozwój może odbywać się bez udziału białka zwierzęcego. Różnorodne produkty roślinne zawarte w dietach wegańskich zapewniają wszystkie niezbędne aminokwasy w odpowiednich ilościach i proporcjach.
Dobra krytyka nie jest zła. Każdemu należy się porcja czyichś wątpliwości, kontrargumentów i pokazania innego podejścia. Słaba krytyka nie posuwa nas na przód ani o krok i bardziej przypomina dręczenie i katowanie niż rzeczową dyskusję. Nasz komentarz o słabym tekście dotyczącym weganizmu.
Tu i ówdzie pojawia się nieprawdziwa informacja, że w spirulinie jest witamina B12, co nas niepokoi. Wyjaśniamy co i jak i dorzucamy plakat zrobiony na tę okoliczność.
W gazecie Metro ukazał się tekst Joanny Biszewskiej „Weganizm – dieta czy eksperyment?”. Widać weganizm zaciekawia, skoro coraz częściej media chcą o nim pisać. To cieszy, chociaż czasem tekst wymaga komentarza i sprostowań. Oto nasz krótki komentarz.